Tampodruk i sitodruk

Technika tampodruku polega na nakładaniu farby drukarskiej za pomocą miękkiego, gładkiego stempla zwanego tamponem. Dzięki narzędziu o odpowiednim kształcie wykonuje się nadruk 2D. Tę technologię wykorzystuje się szczególnie na nieregularnych, zróżnicowanych powierzchniach. Dzięki dobraniu odpowiedniej jakości farb możliwe jest drukowanie na podłożach wykorzystywanych w wielu branżach takich jak AGD, motoryzacja, branża odzieżowa, przedmioty elektroniczne itp.

Technika sitodruku odbywa się przy użyciu specjalnie stworzonego narzędzia - siatki sitodrukowej, czyli prostokątnej ramy, zwykle aluminiowej, z napiętą na niej siatką (zwykle z nylonu, poliestru lub metalu) z szablonem. Proces drukowania jest bardzo prosty. Polega na przeciskaniu za pomocą specjalnej rakli (ręcznie) lub przy użyciu pras sitodrukowych szybkoschnącej farby przez wolne oczka siatki bezpośrednio na drukowane podłoże.

 

EPP Silk-Printing-002EPP Silk-Printing-003EPP Tampo-Printing-Parts-002EPP Tampo-Printing-Parts-004EPP Tampo-Printing-Parts-005EPP Tampoprinting-Parts-006EPP Tampoprinting-Parts-007